Një spektakël i vërtetë skenografik gjatë ceremonisë inauguruese të Lojërave Olimpike në Tokio. Pamjet janë filmuar jashtë stadiumit të Tokio, ku u mbajt ceremonia e Olimpiadës. 1800 dronë janë ngritur në qiell për të krijuar një Glob ndriçues, që përfaqësonte planetin Tokë, si pjesë e ceremonisë së hapjes së Tokio 2020.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb