Ndeshjet e Nations League dhuruan emocione të mëdha.

Spanja fitoi 2-0 me Czech Republic. Goli i parë u realizua nga Soler pas 24 minutash, ndërsa Sarabia qetëson skuadrën me të dytin (75’).

Përfaqësueses helvete i mjaftuan vetëm 57 sekonda për të kaluar në avantazh falë Seferovic dhe assistit të Ëidmer. Një episod i diskutueshëm do vinte në minutën e 13-të, kur një lojtar i skuadrës së Santos prek topin me dorë, por pas rishikimit me VAR, arbitri Fran Jovic nuk e konsideron penallti.

 

https://streamable.com/jfn2ye

Pjesa e dytë do sillte raste të shumta për miqtë, por mungonte konkretizimi dhe rezultati mbeti i pandryshuar.Takimi tjetër mes Sllovenisë dhe Serbisë përfundoi 2-2.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb