Dy shqiptarë në Nicë të Francës janë vënë në prangat e policisë, pasi janë kapur në një sërë vjedhjesh.

Mediat francezë shkruajnë se ata kishin grabitur bizhuteri e aksesorë në disa banesa, ndërsa policia po punon për të gjetur pronarët që u përkasin sendet për t’ua kthyer atyre.

Të dy shqiptarët janë dënuar me burg, por identitetet e tyre nuk janë bërë me dije.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb