SERBI-Presidenti serb Aleksandar Vuçiç ka deklaruar se tani për tani nuk ka kurrfarë marrëveshje rreth çështjes së Kosovës, por ka paralajmeruar se nuk ka frikë nga propozimi i ideve, për dallim siç thotë ai nga shumica në Serbi.

“Nuk ka marrëveshje. Nëse dikujt i intereson nëse jemi afër një marrëveshjeje, nuk jemi, jemi mjaft larg kësaj. Po mundohemi të merremi vesh për të pasur paqe, qetësi dhe të ardhme. Të dyja palët duhet të humbin diçka, në mënyrë që në fund të dy palët të jenë të kënaqura. Nëse dikush mendon se mund t’i fitoj të gjitha dhe dikush tjeter asgjë, kjo nuk mund të ndodhë”- ka deklaruar Vuçiç teksa po fliste për zgjidhjen e problemit të Kosovës.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: