TIRANE- Zbardhet axhenda e takimit të delegacionit shqiptar me Johanes Hahn dhe Eurodeputetin Eduard Kukan. Mësohet se delegacioni shqiptar në Bruksel do kryesohet nga kryetari i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla.

Siç caktohet në axhendë, takimi për integrimin e vendeve të Ballkanit Perëndimor do të jetë 2 ditor, ndërsa nesër në orën 15:10 fjalim do të nisë Antonio Tajani, presidenti i Parlamentit Europian.

Ky takim me Komisionin për Punët e Jashtme do të kryesohet nga raportuesi David McAllister.
[embeddoc url=”http://www.balkanweb.com/site/wp-content/uploads/2017/11/AXHENDA-1.doc” viewer=”microsoft”]
(ed.me/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: