Pseudonimi i mbretit Charles III për nusen e tij Meghan Markle dëshmon se sa shumë respekt kishte ai dikur për të.

Ekspertja mbretërore Katie Nicholl zbulon në librin e saj “The New Royals” se monarku britanik e quajti Dukeshën e Sussex “Tungsten”, që është një metal i fortë gri-çelik që ka pikën më të lartë të shkrirjes nga të gjithë elementët metalikë.

Thuhet se Charles ia vuri nofkën nuses së tij “Tungsten” për shkak të ashpërsisë dhe elasticitetit të saj, shkruan Nicholl.
Nicholl shpjegon se emri i Markle-s me sa duket lindi kur ajo tregoi elasticitet gjatë paraqitjes së saj dhe Princit Harry në vitin 2018 me Princin William dhe Kate Middleton në Forumin e Fondacionit Mbretëror.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Charles e ka përdorur termin e dashurisë 4 vjet më parë, kështu që është e paqartë nëse ai ende e quan Markle “Tungsten”, pasi ajo dhe Harry dhanë dorëheqjen nga detyrat e tyre mbretërore në 2020-ën dhe u transferuan në Kaliforni.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: