Arabia Saudite ka njoftuar se është zyrtarisht neutrale në konfliktin e Rusisë dhe Ukrainës , ka thënë ministri i saj i jashtëm në ditën kur presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskiy vizitoi qytetin Jeddah për t’iu drejtuar Ligës Arabe.

Ministri Faisal bin Farhan tha se Arabia Saudite kishte zgjedhur “neutralitetin aktiv”.

Ky zhvillim që mund të jetë një rezultat pozitiv për Kievin, pasi vitin e kaluar marrëdhëniet midis Rusisë dhe Arabisë Saudite dukej se ishin në një nivel të lartë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: