Ka përfunduar procesi i primareve në Partinë Demokratike për Qarkun e Durrësit, ku janë zbuluar emrat e personave që do të jenë kandidatët për kryetarë bashkie më 14 maj.

Emrat janë bërë të ditur nga deputeti demokrat, Tritan Shehu, i cili në një postim në “Facebook”, shprehet i bindur për kontributin që do të japin dhe periudhën që vjen më pas.

Postimi i Shehut:

Te dashur miq!

Desheroj te falenderoj deget e PD te Qarkut te Gjirokastres per organizimin e perfundimin e Primareve ne ate qark.
Falenderoj gjithashtu te gjithe pjesemaresit ne keto Primare, qe me voten e tyre percaktuan kandidatet e PD per kryetar te atyre Bashkive.
Falenderoj tashme kandidatet e percaktuar per zgjedhjet e 14 Majit duke u uruar vetem fitore.
Falenderoj dhe te gjithe kandidatet e tjere, duke i vleresuar thellesisht e qene i bindur ne kontributin e tyre te cmuar ne periudhen qe vjen.

Kandidatet e zgjedhur jane:

Gjirokaster: Dorian Lani

Libohove: Adil Xhelili

Permet: Edmond Komino

Tepelene: Baftjar Imeri

Memaliaj Albert Malaj

Kelcyre: Arjan Kasaj

Urimet me te mira!

Fitore!

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb