Zi në familjen mbretërore jordaneze, pasi babai i princeshës Rajawa, Khaled bin Musaed bin Saif bin Abdulaziz Al Saif, ndërroi jetë vetëm tetë muaj pas martesës së saj me Princin e Kurorës Husein. Familja mbretërore lëshoi ​​një deklaratë për vdekjen e tij në uebsajtin e saj duke thënë: Oborri Mbretëror Hashemite vajton vdekjen e babait të Lartësisë së Saj Mbretërore Princeshës Rajwa Al Hussein, Khaled bin Musaed bin Saif bin Abdulaziz Al Saif, shpirti i tij u preftë në paqe.” Me urdhër të Madhërisë së Tij Mbretit Abdullah, Gjykata Mbretërore Hashemite ka shpallur tre ditë zie, duke filluar nga e diela, më 18 shkurt 2024.

Gjykata Mbretërore Hashemite shpreh ngushëllimet dhe ngushëllimet më të thella për Madhërinë e tyre Mbretit Abdullah II bin Al Husein dhe Mbretëreshës Rania Al Abdullah, Lartësitë e Tij Mbretërore, Princit të Kurorës Al Husein bin Abdullah II dhe Princeshës Rajwa Al Hussein, dhe familjes Al Saif në këto kohë të vështira.”

Nga ana e tij, Princi Hussein donte t’i bënte homazhe vjehrrit të tij në Instagram duke ngarkuar një foto të të dyve të përqafuar gjatë fejesës së tij me Rajwa në vitin 2022.

“Me trishtim dhe dhimbje të thellë i themi lamtumirë vjehrrit tim të dashur. Ne do të kujtojmë gjithmonë mirësinë, bujarinë dhe integritetin e tij. Zoti e mëshiroftë dhe na dhëntë durim dhe forcë”, ka shkruar princi në komentin e tij.

Al-Saif ishte i martuar me Azza Al Sudairi me të cilin kishte katër fëmijë: Faisal, Nayef, Dana dhe Rajwa.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb