TURQI-Gjatë zjarrit në një godinë dykatëshe në Diyarbakir, në juglindje të Turqisë, gjashtë fëmijë humbën jetën, ndërsa tre të tjerë janë plagosur.

Siç raporton AA, tragjedinë dyshohet paraprakisht se mund ta ketë shkaktuar një ngrohës elektrik.

Fëmijët e plagosur janë transferuar në spitalin më të afërt.

(d.b/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: