Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazmend Bardhi i përgjigjet ministres Manastirliu duke i thënë se ka prova për zjarrin në zyrën e prokurimeve në Ministrisë së Shëndetësisë.

Sipas Bardhit këto prova do publikohen nesër dhe kërkon që ministrja të hetohet jo vetëm për vjedhjen me tenderat sekretë por edhe për gënjeshtrën me zjarrin.

Rasti u denoncua nga Lulzim Basha i cili akuzon se janë djegur dokumentet e tenderave sekretë në MSH, të nënshkruara nga Manastirliu dhe ngaqë nuk u manipuluan dot po mundohen të zhduken gjurmët por ministrja mohoi diçka të tillë duke ironizuar me kreun e PD.

 

STATUSI NGA GAZMEND BARDHI
Fronti i vjedhjes me tendera sekret vazhdon avazin e gënjeshtrës! Asgjë e re nga bashkëpunëtorja e Edi Ramës në vjedhje dhe në fshehjen e vjedhjes së parave të shqiptarëve me tendera sekret në kohë pandemie.

Ogerta Manastirliu gënjen paturpësisht për zjarrin e rënë në Ministrinë e Shëndetësisë. Ne kemi prova për këtë skandal dhe do t’i bëjmë publike nesër.

Fakti që Ministrja gënjen për zjarrin duhet të bëhet pjesë e hetimit jo vetëm për vjedhjen, por edhe manipulimin e dokumentave përmes djegies. Ajo gabon rëndë që mendon se duke i zhdukur provat do të shpëtojë nga burgu.

Ogerta Manastirliu boll nxorre tym nga koka dhe gënjeshtra nga goja. E kuptojmë që ky skandal të djeg shumë. Ky është zjarr që të çon në burg dhe nuk e shuan dot me ujë!

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb