Renato Arapi merr më në fund dritën jeshile nga Federata Turke për t’iu bashkuar Teutës për pjesën e mbetur të sezonit.

Arapi
Arapi

De fakto, Arapi ishte pjesë e ekipit durrsak teksa është stërvitur normalisht me pjesën tjetër të skuadrës por tashmë mund të aktivizohet. Pas Frashrit dhe Bushiç, Arapi është transferimi i tretë i Teutës në këtë merkato dimri.

50949502 10156927826659462 2789805748102627328 N
50949502 10156927826659462 2789805748102627328 N

Bledi Shkëmbi e konsideron afrimin e Arapit një goditje të rëndësishme duke blinduar në këtë mënyrë repartin difensiv. Arapi do të jetë në dispozicion të Teutës duke nisur nga sfida kundër Tiranës, e vlefshme për javën e 20.

50985891 10156927827044462 3780292895244812288 N
50985891 10156927827044462 3780292895244812288 N

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: