Bota
BalkanWeb.TV Foto Forum Horoskopi Moti Gatimi Kontakt
 
Harper: Kanadaja nuk është e imunizuar nga terrorizmi
Harper: Kanadaja nuk është e imunizuar nga terrorizmi
Një hapje vdekjeprurëse zjarri në parlamentin kanadez tregoi se vendi nuk është i imunizuar nga terrorizmi, deklaroi kryeministri kanadez, Stephen Harper në një fjalim drejtuar kombit
KOMENTO
Sulme me bombë në Bagdad, vdesin 28 persona
Sulme me bombë në Bagdad, vdesin 28 persona
Dy sulmues me makinë me bombë në Bagdad kanë vrarë më së paku 28 persona. Një shpërthim ka ndodhur në një lagje Shiite të qytetit Sadr, duke vrarë 10 persona dhe plagosur 29 të tjerë.
KOMENTO
12 sulme ajrore pengojnë një sulm të ISIS-it pranë digës së Mosulit
12 sulme ajrore pengojnë një sulm të ISIS-it pranë digës së Mosulit
Koalicioni nën drejtimin e SHBA-së ndërmori 12 sulme ajrore në 24 orët e fundit që kanë mundësuar dështimin e një sulmi xhihadist të organizatës së Shtetit Islamik pranë digës së Mosulit në Irak, njoftoi sot Pentagoni.
KOMENTO


 
Kanadaja lehtëson mundësitë për migrim
Qeveria kanadeze paralajmëron se nga janari i vitit 2015 do të fillojë me ndarjen e vizave “Ekspres” që do ju mundëson punëdhënësve të plotësojnë vendet e punës me punëtorë të kualifikuar.
KOMENTO
Erdogan: Vendimi amerikan për t’u dërguar armë kurdëve i padrejtë
Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan e gjykoi sot të padrejtë vendimin e SHBA-së për të dërguar armë dhe municione për luftëtarët kurdë që mbrojnë qytetin sirian kurd të Kobanes të pushtuar nga xhihadistët e grupit të Shtetit Islamik
KOMENTO (1)
Kanada, të shtëna me armë në parlament, policia vret autorin-VIDEO
Të paktën 20 të shtëna u dëgjuan sot brenda parlamentit kanadez. Një ushtar, i cili shërbente si roje nderi në një memorial përballë parlamentit në Otava u plagos rëndë nga plumbat
KOMENTO (5)
Sulme të reja ajrore kundër ISIS në Kobani dhe Irak
Koalicioni ndërkombëtarë i udhëhequr nga SHBA, të mërkurën ka zhvilluar 12 sulme ajrore në Mosul të Irakut në veri, shkruan Reuters, duke cituar një deklaratë të Qendrës Komanduese amerikane
KOMENTO
Spanja thyen të gjitha rekordet për numrin e turistëve
"Spanjën e vizituan këtë verë 31 milionë turistë”, deklaroi ministrja. "Në krahasim me vitin 2013, numri i turistëve shënoi një rritje prej 6,9 për qind”, shtoi ajo.
KOMENTO
Ish-ministri i Mbrojtjes në Gjeorgji dënohet për torturë
Një gjykatë në Gjeorgji ka dënuar ish-ministrin e Mbrojtjes, Bacho Akhalaia, me shtatë vjet e gjysmë burgim, për torturim të të dënuarve më 2006.
KOMENTO
PE mbështet Komisionin e ri Evropian, Junkcker nis punën nga 1 nëntori
Sot Parlamenti Evropian ka dhënë mbështetjen e tij të fortë për Komisionin e ri Evropian me 423 vota pro, 209 kundër dhe 67 abstenime. Komisioneri i ri Junker mund të fillojë kështu mandatin e tij më 1 nëntor 2014. Presidenti i sapozgjedhur, Jean-Claude Juncker i cili zëvendëson kështu Barroson tha pas votimit
KOMENTO
U akuzua për tradhti nga bashkëshorti, vritet me gurë gruaja-VIDEO
Një tjetër skandal, ku në qendër të saj janë ekstremistët islamikë të ISIS ka tronditur mbarë opinionin me një video që qarkullon në internet.
KOMENTO (5)
Tiago, serial killer pyet policinė: A mund tė vras ndonjė tė burgosur?
Serial killer, Tiago Rocha, braziliani qė vrau 39 persona tanimė ėshtė arrestuar por etja pėr tė vrarė, nuk ėshtė shuar. Nė duart e rojeve tė burgut ai pyet ‘nėse mund tė vrasė ndonjė tė burgosur?”
KOMENTO (1)
I bëri thirrje ISIS ti lironte djalin, vdes në spital babai
Babai i një pengu britanik, i cili po mbahet nga militantët e Shtetit Islamik ka humbur jetën. Paul Cantlie, 80 vjeç, ka incizuar një video-mesazh nga dhoma e spitalit këtë muaj, duke iu bërë thirrje pengmarrësve që të lirojnë djalin e tij, John.
KOMENTO
OKB do të hetojë sulmet në Gaza
Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Ban Ki-moon, ka thënë se po përgatit hetime të sulmeve ndaj objekteve të OKB-së, gjatë ofensivës së fundit të Izraelit në Rripin e Gazës.
KOMENTO (1)
Ndërron jetë kryeredaktori legjendar që zbuloi skandalin e “Watergate”
Ben Bradlee, një nga figurat më të mëdha të gazetarisë amerikane u nda nga jeta sot në moshën 93-vjeçare. Ai vdiq në shtëpinë e tij në Uashington nga shkaqe natyrore
KOMENTO
Kerry takon sot Merkelin
Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, takon sot në Berlin kancelaren gjermane, Angela Merkel. Kerry ka arritur mbrëmjen e së martës dhe ka takuar homologun gjerman, Frank-Walter Steinmeier.
KOMENTO
SHBA ndërmerr masa të reja ndaj virusit Ebola
Departamenti Amerikan i Sigurisë Kombëtare thotë se u ka kërkuar të gjithë pasagjerëve që vijnë në Shtetet e Bashkuara nga Liberia, Guinea, apo Sierra Leone të futen në vend përmes një prej pesë aeroporteve të pajisur me kapacitete për që zbulojnë virusin vdekje prurës Ebola.
KOMENTO
"Pew": Feja është kërcënimi më i madh për globin
Ky është rezultati që ka nxjerrë qendra "Peë" dhe që është publikuar pak ditë më parë. Ndërkohë, në Europë dhe Amerikë, mbizotëron frika e pabarazisë dhe kjo shihet si rreziku më i madh global.
KOMENTO (1)
Ki Moon: Izraeli dhe palestinezët duhet të bëjnë ”kompromise të vështira”
Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Ban Ki-moon i kërkoi sot Izraelit dhe palestinezëve të ndërpresin veprimet e njëanshme që rrisin tensionet dhe të bëjnë ”kompromise të vështira” për t’i dhënë fund konfliktit
KOMENTO
SHBA: Lirohet një prej tre amerikanëve të ndaluar në Korenë e Veriut
“Jeffrey Fowle është lejuar të largohet nga Koreja e Veriut”, deklaroi Josh Earnest, zëdhënës i ekzekutivit amerikan, i cili kërkoi menjëherë lirimin e dy amerikanëve të tjerë të ndaluar në këtë vend
KOMENTO
 
 
  TV | News24 - Live
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
  Radio | Rash - Live
 
  toolbar  
   
   
 
SONDAZH
 
 
Nensondazh
 
   
 
 
BALKANWEB.TV
Moti pėr sot 23 tetor
 
 
BALKANWEB.TV
E jashtėzakonshme, ky ėshtė momenti kur ujėvara shkon lartė
 
 
BALKANWEB.TV
“Zoti President mos ma prek tė dashurėn!” Obama: Nuk kisha ndėrmend
 
 
BALKANWEB.TV
Demokratėt mbledhje me dyer tė mbyllura, kundėr rritjes sė gjobave
 
 
BALKANWEB.TV
Kanada, tė shtėna me armė nė parlament, policia vret autorin
 
 
BALKANWEB.TV
Gjyqi ndaj Frrokut, pyetet dėshmitari i mbrojtur. Fatmir Vladi nuk e ndryshon dėshminė
 
 
BALKANWEB.TV
Marrėveshja pėr rikthimin e PD nė Kuvend, Bylykbashi: Rama tė ngrihet nė nivelin e Nanos
 
 
BALKANWEB.TV
Moody’s: Ekonomia shqiptare e qėndrueshme nė nivelin B1
 
 
BALKANWEB.TV
"Energjia", Rama: S'ka rritje ēmimi. Debitorėt 5 ditė afat pėr faturat, pėrndryshe vepron ligji
 
 
BALKANWEB.TV
Klandestinėt e kapur nė Gjirokastėr: Pėrpiqemi tė shpėtojmė, Siria ėshtė e frikshme
 
 
BALKANWEB.TV
Totozani debat me Xhafaj: Po e ktheni institucionin nė sekretariat teknik
 
 
BALKANWEB.TV
Paketa e re fiskale, nė Janar cmimi i karburantit shtrenjtohet me 12 lekė pėr litėr
 
 
BALKANWEB.TV
PD: Krimi ka kapur shtetin, tė paprekshmit janė nė parlament
 
 
BALKANWEB.TV
Panariti: Jo monopole nė industrinė e miellit, do hartojmė paketėn integrale tė brumrave
 
 
BALKANWEB.TV
Ndahet kėsti i radhės, Veliaj: Do zerojmė tarifat pėr fėmijėt e tė pėrndjekurve
 
 
 
 
FOTOGALERI
Leo DiCaprio shih cfarė ke humbur
 
 
FOTOGALERI
Mė tė adhurueshėm se kėlyshėt, ja portret e qenve tė vjetėr
 
 
FOTOGALERI
Bora ‘zbardhon’ nė Kosovė
 
 
FOTOGALERI
E jashtėzakonshme, ky ėshtė momenti kur ujėvara shkon lartė
 
 
FOTOGALERI
Jennifer Aniston dhe Justin Theroux do tė martohen?
 
 
FOTOGALERI
Njė zanė seksi bombė si Katie Price
 
 
FOTOGALERI
Ish-sulmuesi i Milanit, Robinho akuzohet pėr pėrdhunim nė grup
 
 
FOTOGALERI
Taylor Swift: S’kam nevojė pėr meshkujt pėr tė gjetur frymėzimin
 
 
FOTOGALERI
Aktroja Gomez vesh ēorape me sandale
 
 
FOTOGALERI
Kanada, tė shtėna me armė nė parlament, policia vret autorin
 
 
FOTOGALERI
Indi, dentistėt operojnė pacientėt nė rrugė pėr pak qindarka
 
 
FOTOGALERI
Casye Batchelor tregon gjoksin e saj tė ri
 
 
FOTOGALERI
Donte tė takonte ish-tė dashurin me ēdo kusht, futet nga oxhaku por ngec keq
 
 
FOTOGALERI
Ja ēfarė ndodh nė njė universitet tė Gjermanisė
 
 
FOTOGALERI
Flutura i futet nė vesh, ja fotot e nxjerrjes sė saj
 
 
FOTOGALERI
Kimberley Garner, harron tė veshė diēka
 
 
FOTOGALERI
Mediat azerbajxhanase ne fokus viziten e Ilir Metes
 
 
FOTOGALERI
Miley Cyrus, gjithmonė me kėmbėt pėrpjetė
 
 
 
 
   
 
 
Lajme te Kategorive te tjera
 
    Kuvendi shkarkon sot dy anëtarët e KLD-së, Cefën dhe Lelçaj  
    Jahjaga: Pranimi në KON, lajm i mrekullueshëm  
    Vuante nga depresioni, 22 vjeçari pret organin gjenital  
 
 
    Harper: Kanadaja nuk është e imunizuar nga terrorizmi  
    Sot vendimi i UEFA-s, media serbe paragjykon: Serbia merr 3 pike në tavolinë  
    Rama: Kryeministria, ekran i gjallė i betejės kundėr kancerit tė gjirit  
   
    “Miss Globe" në Shqipëri, Serbia tërhiqet nga gara  
    Shenjtorja shqiptare, që i luten serbët  
    Vizita e Ramės, Tadiē: Mė mirė tė shtyhet sesa tė anulohet