BalkanWeb.TV Foto Forum Horoskopi Moti Gatimi Kontakt
Vrasja e dy vėllezėrve nė Shkodėr, arrestohet Admir Tafili  
18/03/2011
 
Arrestohet Admir Tafili, I dyshuari si autor per vrasjen e dy vellezerve Pjetrushi ne fshatin Grudė tė Shkodrės. Tafilli eshte arrestuar ne nje operacion te forcave Renea ne zonen e Freskut ne Tirane. I arratisuri nga burgu I Shen Kollit ne 2 tetor te 2010 tashme ndodhet ne pranga .Ai akuzohet per vrasjen e vellezerve Gjovalin dhe Nik Pjetrushi, 31 dhe 25 vjec ndodhur rreth orės 08:00 tė paradites se sotme ne Grude te Shkodres ,sapo viktimat kishin dalė nga banesa e tyre. Familja Pjetrushi ka patur konflikte te gjata me familjen Tafili nė Shkodėr . Familja Tafili akuzon Prelė Pjetrushin, ish-shefin e Malesise se Madhe per vrasjen e Bahri Tafilit , te atin e Admirit ne nje aksjon te Reneas ne vitin 2000 ku I vrare mbeti dhe ish drejtorit te policise se Shkodres Arben Zylyftarit .Per vrasjen e ish drejtorit te policise se Shkodres u akuzua dhe u denua me 25 vite burg Genc Tafili. Admir Tafili, vellai i Gencit u arrestua nė vitin 2002 nen akuzen se I kishte bėrė pritė pėr qėllime hakmarrjeje
 
Pezullimi i gjyqtarėve, Ristani: Kompetencė jo vetėm e ministrit, por dhe e KLD-sė
Basha iftar pėr “Natėn e Kadrit”: Paraja e pushteti, nuk tė sjellin lumturinė
“Territorialja”, banorėt peticion: Po fshijnė nga harta Dukagjinin
 
 
 
23/07/2014
Pas 276 seancave pėrmbyllet procesi, Gjykata vendos: 4 burgime pėrjetė pėr Dritan Dajtin
 
 
23/07/2014
Sokol Koēiu: Dajtit i kanė bėrė injeksione nė burg, gjykata t’i caktojė avokat
 
 
23/07/2014
4 ish-tė burgosur lidhen me zinxhirė para Ambasadės SHBA
 
 
 
22/07/2014
Masakra nė Fier, dėshmitari: Bajrami mė tha i vrava tė gjithė, mė trajtonin keq
 
 
18/07/2014
Parandalimi i torturės tek tė ndaluarit nė polici, IET: Monitorim nė 31 njėsi policore
 
 
18/07/2014
“21 janari”, MB kallėzon nė prokurori ish-drejtuesit e policisė, Burgaj e Kuliēaj
 
 
 
18/07/2014
Mashtrimi me vizat, rriten denoncimet. I dėmtuari: Maqedonasi merrte 600-3000 euro
 
 
17/07/2014
Shpallet nė kėrkim maqedonasi, mashtroi qindra qytetarė nė Tiranė pėr viza
 
 
16/07/2014
Tregtarėt tek ish-Uzina Dinamo protestė pėr mbylljen e tregut: Na hoqėt bukėn e gojės!
 
KERKO NE ARKIV
- Kategori  
 
- Titull  
- Data  
 
- Tekst