Pyetje dhe pergjigje!
Faqe: 1 2 3 4 [5]
  Printo  
Autor Tema: Pyetje dhe pergjigje!  (Lexuar 83453 here)
dr.Fatmir Hamzallari
i/e regjistruar!
*
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 10

Respekt: 0

Profili WWW
« Pergjigju #100 : 17/01/10, 15:03 »
0

Per sa i perket diabetit medikamenti me bazen e produkteve te bletes:preoplis polen te ekstratuar ne vaj ulliri ,kane si efekt rritjen e imunitetit dhe mbajtjen nen kontrool te semundjes.Ekstrati vepron pa efekte anesore edhe ne infeksionet si angina ,rrufat ,pneumonite ,mykozat,etj


pershendetje Dr  doja te dija se cfare eshte Propolisi i Bletes dhe nga se perbehet ky ilace.


Pershendetje,prepolisi i bletes eshte nje produkt qe grumbullohet nga vete bleta gjate periudhes se vegjitacionit duke bere te mundur mbrojtjen nga agjentet demtues te produkteve te saj.Prepolisi ka vlera te nje antibiotiku natyral.Vepron ne infeksioonet e grupit te kokut,mykozat,parazitet anginat pneumonite e ndryshme etj Lenda baze eshte grupi i flavonoideve i cili klasifikohet si principi aktiv i prepolisit.Per nje informacion me te zgjeruaj ju keshilloj te klikoni ne  www.mjekualternativ.com
Identifikuar

Fatmir Hamzallari
www.mjekualternativ.com
dr.Fatmir Hamzallari
i/e regjistruar!
*
Jo Ne Linje Jo Ne Linje

Postime: 10

Respekt: 0

Profili WWW
« Pergjigju #101 : 22/01/10, 19:07 »
0

Pershendetje z.Kola Ne pergjigjen time synova te koncentroj efektet e propolisit.E reja qe sjell eshte kurimi duke  bashkuar disa elemente ne nje formule sinergjike, te cilen e kam referuar ne 3 kongrese boterore te mjeksise natyrale.
Kam mbi 20 vjet qe kuroj paciente me semundje te ndryshme.Per me teper mund te klikoni ne web tim personal www.mjekualternativ.com
Identifikuar

Fatmir Hamzallari
www.mjekualternativ.com
Faqe: 1 2 3 4 [5]
  Printo  
 
Shko te: