Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Deklarata e fortë e Blushit: Dorëzoj mandatin e deputetit nëse është i pamerituar

blushi-1

TIRANE– I ftuar në emisionin ‘Opinion’ kreu i LIBRA-s, Ben Blushi ka deklaruar se në rast se fiton deputet në kurriz të dikujt tjetri, do e lërë atë mandat pasi është i pamerituar.

Blushi theksoi se nuk pranon asnjë votë që nuk i takon. Ai tregoi se forcat politike duhet të marrin pjesë në zgjedhje qoftë kjo edhe për të vërtetuar dyshimet e ngritura.

Sipas tij, çdo vendim, duhet marrë pas zgjedhjeve, duke parë cilësinë e tyre.

“Ne duhet ti marrim vendimet pas zgjedhjeve. Nuk ka rrugë tjetër. Duhet ti marrim vendimet të nesërmen duke parë cilësinë e zgjedhjeve. Duhet të shkojmë në zgjedhje për të luftuar secili për bindjet e veta. Nëse unë dal me 50 deputetë në kurriz të dikujt tjetër do i lë ato deputetë se janë të pamerituar. Nuk dua asnjë votë që nuk më takon”-tha Blushi.

(d.d/BalkanWeb)


Komente ( 5 )

 • I nderuar Z.Blushi, nuk kuptoj kembenguljen tuaj per te hyre ne zgjedhje kur ekziston hapesira per te patur ‘vote te pa merituar’. Kjo nuk duhet te ndodhe. Perse ka ndodhur me pare duhet te vazhdoje. Jo…Nuk ndodh kjo ne vendet fqinje anetare te EU – keni degjuar ju te transformohet vota e vullnetit te lire ne vende si Greqia, Italia etj pavaresisht problemeve te medha me te cilat perballen keto vende?

 • Perse nuk e le mandatin qe ta dha populli si socialist kurse ti i tradhtove dhe krijove parti tjeter per interes personal?

 • Si thua o Blush meqe u cmend Saliu dhe Basha

  Shqiperise ti ndalet ora e integrimit e zhvillimit

  Ngaqe votat e popullit naqenkan te pamerituara

  Qenke nje trapez qe se paske shokun

 • O Blush po flet si gomar

  Un te mbaj per njeri inteligjent

  Cilat jan votat e pamerituara te popullit ?????

  Po meqe Saliu-Basha cmendet duhet me u cmend dhe vullneti i popullit

  O nastradin zgjedhjet dhe vota eshte e drejte e popullit

  Gara eshte e drejt e partive

  Kush cmendet te zhduket,se cmend dhe te tjeret

  Cenke nje cop idioti ,ne vend te respektosh vullnetin e popullit per nje shtet ligjor

  Po don me respektuar vullneti e Saliut anarki

  Ti qenke maskara

 • O blush o plehre, tani do e dorezosh qe ke ik per lesh. Pse nuk e dorezove kur ike nga ps nuk ke mare vota librash ke vota socialistesh. Nuk te njeh dynjaja dhe i dukesh burr zotni, ti je nje cop legen sa ke mar ne qefe duke i premtuar dhe genjyer, po ne fillim paguaj borxhet se dhe shtepine e ke pa paguar ustallaret. Ik mor VK

KOMENTO

*E-mail nuk do te publikohet.
Komenti juaj do publikohet brënda 3 orëve , nëse përdorni fjalor ofendues , komenti nuk do të publikohet nga moderatori .


Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.