Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Në Galerinë Kombëtare të Arteve është çelur ekspozita personale “Autobiografia” e Xhevdet Xhafës. Ekspozita është realizuar në kuadër të kalendarit të përbashkët kulturor të dy ministrive përgjegjëse të Kosovës dhe Shqipërisë. “Autobiografia” e piktorit Xhevdet Xhafa sjell gjurmët e forta që ka lënë lufta në Kosovë dhe përpjekja për...

Këngëtarja Enca Haxhia ka publikuar në rrjete sociale një buqetë mjaft të bukur me lule të cilën duket se e ka marrë dhuratë nga personi që ia ka rrëmbyer zemrën. Krahas 7 trëndafilave ajo ka publikuar edhe pusullën prej nga vjen dhe një mesazh mjaft emocionues: “7 trëndafila për...

Shakira është një këngëtare që eksperimenton shpesh herë me pamjen e saj. Këtë herë ylli I muzikës ka befasuar fansat teksa është shfaqur si një vajzë rebele në Instagram, mbi një motor dhe kapele mbi kokë. (da.xha/BalkanWeb)

TIRANE – Më shumë sesa një muaj pas festës së madhe, fotografët e saj Armand dhe Rosita Habazaj, kanë publikuar albumin e plotë të dasmës së Orinda Hutës dhe Turjan Hyskës. Çaste të mrekullueshme të pabotuara më parë siç është përgatitja e nuses dhe dhëndrit shihen në album, për...

“Mes lajmeve shumë të bukura të kësaj jave ju them edhe për ardhjen në jetë të Beatrice e cila ka lindur në 10/9/2017 me një lindje natyrale. Jemi shumë mirë dhe sapo kemi hyrë në shtëpi me babain Andrea. Shumë puthje dhe shihemi së shpejti . Giusy’. Kështu këngëtarja...

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.