Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Beyonce dhe Jay-Z kanë surprizuar duke njoftuar në skenë djaljen e një albumi të ri të përbashkët për të festuar dashurinë e tyre. Albumi ka dalë ekskluzivisht në platformën “Tidal”, pronë e Jay-Z. Ai nuk është i disponueshëm në “Spotify”, platformë më e madhe. Diva e e popit dhe...

Këngëtarja e njohur shqiptare, Dua Lipa do të zhvillojë një koncert në Prishtinë në 10 gusht të këtij viti, ndërsa janë publikuar edhe çmimet e biletave. Në faqen e festivalit sunnyhillfestival.com, përveç artistëve të tjerë përveç këngëtares Dua Lipa, janë publikuar edhe çmimet e biletave. Duke ditur se festivali...

Ylli i Hollivudit dhe ambasadorja e vullnetit të mirë të Komisionerit të Lartë për Refugjatët i Kombeve të Bashkuara (UNHCR) Angelina Jolie vizitoi Mosulin, qytetin irakian të shkatërruar në sulmet dhe përleshjet e organizatës terroriste DEASH, raporton Anadolu Agency (AA). Ajo shëtiti nëpër rrënojat e Mosulit të vjetër duke...