Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |
Lajme
Grupet
Rezultatet
Kalendari

Basha thirrje për protestën: Ejani bashkë me familjet, forca jonë bashkimi, jo dhuna

Basha para protestes

TIRANË- Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka dalë edhe njëherë sot para qytetarëve për t’iu bërë thirrje t’i bashkohen opozitës në protestën e nesërme që nis në orën 12 në kryeqytet.

Me në sfond dhjetëra të rinj demokratë para selisë së PD-së, Basha tha se protesta do të jetë madhështore por paqësore. Gjithsesi ai i bëri thirrje policisë të mos bjerë pre e manipulimit politik dhe të mos provokojë sepse do të përballet me pasojat.

Basha tha se protesta është për të garantuar zgjedhje të lira e të ndershme.

FJALA E KREUT TË PD-SË, LULZIM BASHA
Fillimi i protestës është përcaktuar nga PD-ja në 12:00, qytetarët janë ata që do përcaktojnë përfundimin e protestës me fitore. Dua të falënderoj mijëra qytetarë që më kanë dërguar mesazhe, në pamundësi për t’iu përgjigjur të gjithëve dua t’iu shpreh një falënderim nga zemra për mbështetjen, për konfirmimin e bashkimit të madh popullor që do të ndodhë nesër.
Jam shumë i inkurajuar nga këto dhjetëra mijëra mesazhe që konfirmojnë se rruga e vetme për të garantuar të drejtat e liritë themelore janë zgjedhjet e lira e të ndershme. Protestë madhështore, një shfaqej demokratike dhe paqësore, do t’i tregojmë çdo shqiptari dhe botës mbarë se shqiptarët kanë të njëjtat vlera qytetare, kanë të njëjtin përkushtim ndaj të ardhmes së tyre, ndaj ngrihen e bashkohen deri sa të garantojnë zgjedhje të lira e të ndershme.
Policia i ka marrë mesazhet. Të mos bjerë pre e asnjë manipulimi politik. Të mos provokojë se do të përballet me pasojat. E nesërmja një festë gjigande demokracie. Së bashku do të marrim nesër një vendim të madh për zgjedhje të lira e të ndershme.
Ftoj çdo shqiptar, ejani nesër bashkohuni! Të gjithë së bashku do të hapim një derë për Shqipërinë tonë dhe të çdo shqiptari.

(m.k/BalkanWeb)


Komente ( 20 )

 • Vetem budallenj mund te shkojne ne kete proteste se njerez me mend jo.
  Mos shkoni asnje ne shesh lereni vetem kete moster
  Ska pse ben protesta me votimet ne qershor do e shohe fundin ky funderrine
  Te shame e ka ai qe shkon neser ne proteste

 • Edi

  Shko mer Katunar meso me fol nju jorgu thote.pastaj kur ta kuptosh ti ku e kisha fjalen une mbaroi bistaku

 • Ksaj i thon i ka dal boja kti uhabeti. 3 te cmendur po cmendin nje vend

 • Sa te fort jane kto nga tirona e mbrojn tironsllikun me fanatizim!!!!!! Si me qen tirona nju jorgu dhe tironsit ato qe kan shpik ujin e nrofet .

 • Kokëcepsha të kamzës, bashkohuni për 5 mij lekshin

 • Ky gjatoshi duhet ta thyej qafe, por ti o Lul s’je as per drejtor ndermarrje! Per me teper te tria partite kryesore jane pjelle e ppsh-se bashke me bishtat e tyre.

 • O luli, a ke blere ca domate per neser? Jan cik te shtrenjta tani ne dimer! He se nuk i ble me leket e tua po hajt te populit jane po hajde, jepi shkaterroje neser tiranen, se per vete e ke shtepin ne holland.

 • Edi

  O Tironco mos je gje nga ato Tironcat e 2002 dhe ti se nga Tirona me kete te folme sme dukesh po gjithsesi ty ta paska fut ne pune Sala

 • Shyqyr erdhi fundjava te bejm nej loj kalçeto ky qyrrsi thot ec e protesto.

 • You

  E gjithe tirona ne protest neser per bashen , 4 vjet kryetar bashkie , e beri tiranen si Parisi plot parqe te bukura kende lojerash per femije. I madh e i vogel ne protest se familjen e tij ja ka siguruar bethen ne Hollande me millionat qe ju ka vjedhur shqipetareve..jo se keto tjerit ne pushtet jan me te mire , po ky eshte bajge fare. KUJDES O NJEREZ MOS HANI NOJ PLUMB KOT PO NGA KETO QE ORGANIZOJ PROTESTAT PER TE FAJESUR VELLEZERIT E TJERE SHQIPTAR.. PER PUSHTET KETO BEJN CDO GJE GERRDEC E BEJN TIRANEN.✌.PEACE

 • Ik mor lulush se lat nam.i plasi policise te provokoj ty bashke me ate sorren tjeter…flet ti per parime.kulmi.pupupu ah dhe dicka policia i ka marr masat, ne vij te pare do vej policet femra..ahahahahahahahha nese ua mban prekini me dore femrat dhe keni per tu bere gazi i botes…dite humori do jete ajo e nesermia.tung

 • Kokëcepsha trima – të tanë në protestë nesër.

 • FILLUN TE KOMENTOJNE MORAT E KUQE NGA FRIKA MOS KENI FRIKE SE NE DEMOKRATET NUKE JEMI SI JU QE TE VRISNI NATE DHET TE QANI DITEN DHE SA PER SERB DHE GREKE SHIFENI SESA KA NE ATE KOALICIONIN E QELBESIRAVE QE NUKE KA VAGON TRENI MI MARE SE JU DINI TE SHANI DHE TE OFENDONI DHE JENI SHUME E ME SHUME RACISTA SESA GREGU DHE SERBI POR JUVE JENI TE BIJTE E MONISTAVE DHE KRIMINELAVE QE VRATE PER 50 VJETE JENI GJAKE PIRSAT E BALLKANIT

  • Po ty që të duket vetja jo rracist si e ke hallin që shan njesoj si keta të tjeret?

  • 1. Ti as Tirons nuk je iher. Ate emrin hiqe direkt se na perdhose Tironen.

   2. Ktu sbohet fjal as per morra te kush e as per cunat e fk tirones. Ktu bohet llaf per njerez me parime qe jon te lodh ka politika e ndyre e plot dhune e PeDe-se.

   3. Kta qe ti simpatizon e majten Tironen e gjith Shqipërine ne skamje per 8 vjet dhe ka ana tjeter mushen xhepat duke shit e vjedh toka m’Tiron e kudo ne bregdet.

   4. Sic e shikon dhe vete qe nga A deri ne ZH prap te njejtet mostra jane ne PD. Po kujtove se keta do ndryshojne Shqipërine, duhet te jesh o i marre o i trashe.

   5. Me shkronja te medha nuk shkruhet o loku se spo pellet ne shesh ketu.

   6. Ik merr 500Lek-shin per pjesmarrjen ne proteste se marohen leket

 • Edhe nje dite pushimi qe kemi do na e zene bulevardin keta morrat.

 • O Zot …sa i neveritshem esht ky njeri !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Eri

  Po cfamilje thua o Basha, gruaja jote as nuk te voto r kunati jot e ka mendjen kujt ti marre noj leke… kur flet dhe ti per parime… Me keq se keta je se te pam ne bashki

 • Serbet, jane ankuar se i kemi provokuar ne shqipetaret.
  Ky Basha mos ka ndonje rrenje serbe!!?