Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Sulmi në Paris, reagon presidenti Hollande: Sulm terrorsit, mbledhje urgjente të Këshillit të mbrojtjes…

hollande_3502453k

FRANCË-  Presidenti i Francës, François Hollande ka reaguar me një komunikatë pas sulmit ndaj policëve në qendër të Parisit, në mbrëmjen e së enjtes. Hollande ka thënë se të gjitha shenjat tregojnë se ky ka qenë një sulm “terrorist”,
“Jemi të bindur se terrorizmi është motivi prapa këtij sulmi”, ka deklaruar Hollande. Hollande ka paralajmëruar se shërbimet e sigurisë do të jenë jashtëzakonisht vigjilente për të siguruar zgjedhjet presidenciale, që mbahen këtë të diel. Presidenti francez ka bërë të ditur se ka thirrur një mbledhje urgjente të Këshillit të mbrojtjes në orën 8 të mëngjesit të së premtes. Ai i ka shprehur ngushëllime familjes së policit të vrarë dhe familjeve të policëve të plagosur.
(i.ç/BalkanWeb)


Komente ( 3 )

 • A ju thashe qe atentatori ka vetem nje emer: masonikja Marine la Pute! Vetem keta lloj njerezish vine ne pushtet me akte te tilla. Bejne terror perpara zgjedhjeve ne menyre qe populli ti votoje. Te gjithe keta te isis vriten, asnje nuk kapet i gjalle ne menyre qe ti behet gjygji apo te merret vesh se nga vijne. Kjo tregon qarte se struktura me prapavija shkaterruese kane per qellim interesat e tyre! Mjere per ju kur te jepni llogari per veprat tuaja.

 • Po lirojeni pra RAMUSH HARADINAJ se ju per nje te vrare shikoni cfare beni kurse serbet hyne ne kosove ben kasapane bene terror ndaj shqiptareve te kosoves dhe Haradinaj ska bere gje tjeter ka mbrojtur popullin e vet nga terrorizmi serb sic po thua dhe ti z.president prandaj tregoni drejtesi ndaj popullit tone shqiptare ne vecanti komandantit Haradinaj.

 • Shteti ligjor nuk te denon dot pa kryer ndonje akt kriminal.
  Dhe kur vrasjet jane kryer, ESHTE TEPER VONE.

  Prandaj francezet DUHET TE NGRENE VETE GRUPE ANTITERRORISTE DHE T’I HEQIN QAFE PLEHRAT ISLAMUTE, PA PROCES: NE TE NJEJTIN STIL ME ATE TE VETE TERRORISTEVE.

  NUK DUHET PRITUR DERI SA RACA E KEQE TE BEJE KERDINE!
  RACEN E KEQE ELIMINOJE DHE LIKUIDOJE, PARA SE TE KRYEJE AKTIN TERRORIST!

  NJELLOJ SIC VEPROHET KUNDER TUMORIT.

KOMENTO

*E-mail nuk do te publikohet.
Komenti juaj do publikohet brënda 3 orëve , nëse përdorni fjalor ofendues , komenti nuk do të publikohet nga moderatori .