Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Zhdukni variçet me këtë ilaç të bërë vetë në shtëpi

Shumë njerëz, sidomos gratë vuajnë nga venat me variçe. Ato vijnë si rezultat i një pamjaftueshmërie venoze e përbërë nga inflamacioni i venave të prodhuara nga akumulimi i parregullt i gjakut, duke shkaktuar dhimbje të forta në këmbë. Kur ndodh kjo simptomë, pengohet funksionimi norma i venave, që në thelb përbëhet nga transportimi i gjakut.
Ata që vuajnë nga kjo sëmundje duhet të kenë kujdes nga këpucët e ngushta dhe të parehatshme, çorapet që shtrëngojnë lëkurën dhe shmangien e shëtitjeve të gjata.
Ne sugjerojmë që ju të përgatisni dhe të përdorni këtë recetë të bërë vetë në shtëpi për të zvogëluar simptomat dhe për t’i trajtuar venat me variçe në mënyrë efektive.
Përbërësit:
1 patate
1 gotë xhel Aloe Vera
Lëng limoni
Përgatitja:
Grini patatet në rende shumë të holla dhe hidhini në një enë qelqi. Shtoni lëngun e limonit dhe xhelin e Aloe Verës. Përziejini mirë. Aplikojeni përzierjen natën duke i fërkuar këmbët 5 deri në 10 minuta. Mbështillini këmbët me një copë të butë dhe hiqeni atë të nesërmen.
(BalkanWeb)


KOMENTO

*E-mail nuk do te publikohet.
Komenti juaj do publikohet brënda 3 orëve , nëse përdorni fjalor ofendues , komenti nuk do të publikohet nga moderatori .