JAPONI

Një aksident masiv ka ndodhur në një autostradë në veri të Japonisë. 130 makina janë bllokuar pas përplasjeve në autostradë teksa 1 person ka humbur jetën.

Ndërkohë janë dhe 10 të plagosur teksa 200 persona ngecën në trafikun e shkaktuar prej aksidentit.

Japonia është goditur nga një mot i acartë dhe temperatura të ulëta me erë të fortë, teksa drejtuesve iu kërkohet të ecin me më pak se 50 km/h.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb