Një aksident ka ndodhur në aksin Korçë-Pogradec, në afërsi të fshatit Sovjan.

Mësohet se një mjet ka dalë nga rruga, duke perfunduar ne kanal, por fatmiresisht drejtuesi nuk ka pesuar lendime, i cili pavarsisht kesaj eshte derguar ne spitalin rajonal te Korçesper te marre sherbim mjekesor.

Paraprakisht dyshohet se shkak per kete aksident te jete shpejtesia e larte dhe aksi i ngrirë per shkak te motit te paqendrueshem diten e sotme, i cili eshte karakterizuar nga rreshje intensive dhe me ere, cka ka krijuar edhe ngrica ne rruge.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: