Një 24 orët e fundit në  Shkup të Maqedonisë së Veriut janë shënuar dy aksidente rrugore me pasojë vdekjen e një shtetasi dhe plagosjen e një tjetri.

Sipas raportit ditor të SPB-së, gjatë ditës dhe natës së kaluar janë sanksionuar 54 shoferë që po lëviznin tej normave të lejuara. Policia ka përjashtuar nga komunikacioni edhe 15 automjete  të tjera të pa paregjistruara.

Për përdorimin e telefonit celular janë sanksionuar 32 shoferë, ndërsa për  mos vendosjen e rripit të sigurisë 17 shoferë.

(n.m/BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: