Presidenti Ilir Meta ka përshëndetur qëndrimin e themeluesit të PS, Profesor Sherif Bundos që dënoi shembjen e Teatrit.

Meta ndërkohë komenton analizën e Bundos, duke shtuar se ky akt nuk ishte vetëm prej cubash, anti kushtetues dhe i paligjshëm, por edhe një akt i programuar shkombëtarizues.

 

STATUSI NGA ILIR META
I dashur Profesor Bundo,
Ndaj me ju të njëjtat shqetësime, dhe kam bindjen e plotë se shkatërrimi i Teatrit Kombëtar, nuk ishte thjesht dhe vetëm një akt cubash, antikushtetues dhe i paligjshëm, por një AKT I PROGRAMUAR SHKOMBËTARIZUES!

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb