Një vatër zjarri është aktivizuar në fshatin Lajthizë, Njësia Administrative Orosh, bashkia Mirditë.

Zjarri ka nisur që prej orës 12:00. Në terren ndodhet vetëm një automjet si dhe 3 punonjës të shërbimit pyjor.

Terreni i vështirë dhe erërat e forta vështirësojnë punën e zjarrfikësve. Aktualisht nuk rrezikohen banesa.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb