Një javë përpara startit të sezonin në shtëpinë e “Zonjës së Vjetër” gjërat nuk po shkojnë si duhet. Pas humbjes së rëndë të pësuar nga Atletico Madrid, trajneri Allegri ka marrë një tjetër lajm të hidhur, sheh ti dëmtohet një tjetër titullar:

Wojciech Szczesny, si pasojë e një dëmtimi në kofshë do të qëndrojë jashtë fushave të lojës afro një muaj, në këtë përfundim kanë dalë mjekët pasi portieri iu nënshtrua vizitave mjekësore në JMedical.

Polaku ka pësuar një tërheqje muskulore në kofshën e majtë. Jo vetëm Szczesny, në sfidën e parë të sezonit, atë kundër Sassuolo, Allegri duhet të bëjë llogaritë edhe Chiesa, Pogba e McKennie.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb