TIRANË

Një tjetër reagim nga ndërkombëtarët. Ambasada holandeze ka reaguar me një status në “Facebook” pak minuta para protestës duke bërë thirrje për përgjegjshmëri dhe vetëpërmbajtje të gjithë aktorëve politikë.

“Në pritje të protestës së lajmëruar nga opozita për sonte, ne ju bëjmë thirrje të gjithë aktorëve politikë dhe institucionalë të tregojnë përgjegjshmëri dhe vetëpërmbajtje”, deklaron ambasada holandeze.

Ambasada Holandeze
Ambasada Holandeze

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb