Aktorja e njohur Angelina Jolie ka vizituar Ukrainën për t’u takuar me fëmijët e prekur nga konflikti dhe organizatat lokale që po operojnë atje për t’i mbrojtur ata.

Jolie, e cila është një e dërguar speciale për Komisionerin e Lartë të Kombeve të Bashkuara për Refugjatët, u takua me fëmijë jetimë dhe të plagosur si dhe me vullnetarë dhe mjekë ukrainas që kujdeseshin për ta.

Aktorja befasoi gjithashtu njerëzit në një kafene në Lviv, në Ukrainën perëndimore.

Pamjet e postuara në rrjetet sociale tregojnë se ajo duke u qëndruar me fëmijët dhe duke nënshkruar autografe për ta.

Burimi: BBC

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb