Kompania britanike e hekurudhave ka pezulluar të gjithë trenat e drejtpërdrejtë për në Stacionin Victoria të Londrës deri më 10 janar, pasi punëtorët e tyre janë sëmurë me COVID-19 ose janë në izolim.

Southern Rail njoftoi në Twitter se nuk do të ketë trena të drejtpërdrejtë për në Stacionin Victoria në Londër për shkak të sëmundjes dhe izolimit të stafit, duke ndërprerë planet për njerëzit që udhëtojnë me tren për të punuar nga Londra jugore dhe linjat në jug.

Britania është goditur nga një valë e re e pandemive të shkaktuara nga varianti Omicron. Ajo raportoi një rekord 183.037 të infektuar të mërkurën, andaj punonjësit e zyrës punojnë nga shtëpia.

Megjithëse duket të jetë më pak i rrezikshëm, Omicron është shumë ngjitës dhe kompanitë në të gjithë vendin kanë probleme për shkak të mungesës së stafit, prandaj, linjat ajrore amerikane u është dashur të anulojnë mijëra fluturime për Krishtlindje.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb