Gjykata e Tiranës ka shpallur sot masat e sigurisë për 30 të akuzuarit e dosjes “Tërmeti”, ish-zyrtarë, inxhinierë e ndërtues që përfunduan në pranga për shkak të dëmtimit të dhjetëra objekteve nga tërmeti.

Gazetarja Klodiana Lala raportoi për “BalkanWeb” se janë 7 persona që janë lënë në burg, 12 në arrest shtëpie dhe për 11 të tjerë detyrim paraqitje. Ndërkohë për të gjitha gratë e arrestuara janë vendosur masa të buta. Vendimi është shpallur sot nga gjykatësja Vjollca Spahiu.

Anila Harxhi, detyrim paraqitje;
Reis Muça, detyrim paraqitje; (Për të dy arrestimi u konsiderua i paligjshëm)
Merita Kushe, detyrim paraqitje;
Hekri Disha, detyrim paraqitje;
Bukurije Halili, detyrim paraqitje;
Adhurim Qehajaj, detyrim paraqitje;
Zhaneta Tagani, detyrim paraqitje;
Shpëtim Kërçiku, detyrim paraqitje;
Faik Fejza, arrest në shtëpi;
Ndoc Pepkola, arrest në shtëpi;
Mehmet Felai, arrest në shtëpi;
Jan Ikonomi, detyrim paraqitje;
Agim Eski, arrest në shtëpi;
Pëllumb Korfuzi arrest në shtëpi;
Ermir Cina, detyrim paraqitje;
Qirjako Gjergo, arrest në shtëpi;
Asqeri Xhanari, arrest në shtëpi;
Vjollca Hoxholli, arrest në shtëpi;
Ali Dyrmyshi, arrest në shtëpi;
Shefqet Doda, arrest në shtëpi;
Gerti Calliku, arrest në shtëpi;
Luan Beta, arrest në shtëpi;
Hodo Gjoni, arrest në burg;
Fejzi Dyrmyshi, arrest me burg;
Besnik Fuçia, arrest me burg;
Naim Shehi, arrest me burg;
Gëzim Shkalla, arrest në burg;
Fatbardh Plaku, arrest në burg;
Artur Skela, arrest në burg.

 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb