SHKODËR

Policia e Shkodrës ka ngritur disa postblloqe për kapjen e autorit të plagosjes së 64-vjeçarit Pashko Ujka, ish-kreu i Komunës Velipojë si dhe ish-deputet i Aleancës Demokratike.

Policia vijon krehjen e zonës, teksa mësohet se Ujka ndodhet në spital, por nuk dihet nëse është jashtë rrezikut pa jetën për shkak të plumbit që ka marrë në shpinë.

“Rreth orës 18:15, në lagjen “Vasil Shanto” Shkodër, në rrethana ende të paqarta është plagosur me armë zjarri shtetasi P. U., 64 vjeç, i cili ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve.
Në vendngjarje kanë mbërritur menjëherë shërbimet e Policisë dhe vijon krehja e zonës me qëllim kapjen e autorit.
Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë po vijon punën për sqarimin e rrethanave dhe zbardhjen e ngjarjes”, njoftoi zyrtarisht policia e Shkodrës.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb