Djali i ish-kreut të Kuvendit të Kosovë, Jakup Krasniqi, Altini, i jep sot fund beqarisë.

Lajmin e ka bërë të ditur U.D., i kreut të OVL-UÇK-së, Faton Klinkau.

“Njerëzit më të afërt duan që të marrin pjesë në këtë ngjarje të gëzueshme, por fati e deshi që baca Jakup të mos jetë në këtë mes, sepse po përballet me një padrejtësi të madhe në Hagë”, shkruan Klinkau. Kujtojmë se Jakup Krasniqi ndodhet në burg në Hagë, pasi akuzohet bashkë me Thaçin për krime lufte.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb