Rumania do të sjellë në Durrës 15 inxhinierë për të ndihmuar në vlerësimin sizmik të ndërtesave.

Kështu deklaron kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla teksa shkruan se 52 shpëtimtarët që erdhën në Shqipëri menjëherë pas tërmetit të 26 nëntorit janë vlerësuar me medalje nderi nga qeveria rumune.

“Medalja e Nderit” e dhënë nga Qeveria Rumune @GuvernRo @MAIRomania @MAERomania për 52 shpëtimtarët që ishin vendosur në Shqipëri menjëherë pas Tërmetit të 26 Nëntorit. Të enjten 15 inxhinierë ?? do të arrijnë në # Durrës për të ndihmuar në vlerësimin sizmik të ndërtesave???????”, shkruan Balla.

Balla Twitter
Balla Twitter

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb