BRITANI E MADHE

Tabloidi anglez “Daily Star” shkruan se bandat shqiptare po bëjnë namin në territorin britanik.

Sipas kësaj medieje, bandat shqiptare po bëjnë ‘luftë’ me ato vendase për kontroll territoresh. Bandat e shqiptarëve po shkojnë për në veriun e Britanisë së Madhe për të shitur kokainën dhe heroinën e tyre të pastër.

  • foto galeri

Ata shesin drogë tepër të pastër, për shkak se e marrin atë nga bandat amerikano – latine. Janë shënuar incidente mes bandave shqiptare dhe atyre lokale vendase në qytete të tilla si Preston dhe Blackpool.

Një anëtar britanik i një bande ka deklaruar se në një rast, një shqiptar e kishte goditur atë me një thikë në kokë në një tualet të Nando Sipas tij, shqiptarët që merren kryesisht me trafik droge po lëvizin në veri dhe në mbarë Britaninë.

(d.xh/Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb