Lionel Mesi mund të largohet me parametra zero nga skuadra e Barcelonës pas dy vitesh. Kjo të paktën thuhet nga “El mundo Deportivo”, sipas së cilës në kontratën e yllit argjentinas ekziston një klauzolë, e cila e lejon atë të lë skuadrën “gratis” në rast se shkon në një ekip që nuk është në elitën e futbollit botëror.


Argjentinasi ka një klauzolë të zgjidhjes në vlerën e 700 milionë eurove, shifër kjo e cila vështirë të paguhet lehtë nga skuadra të vogla.


Gjithnjë sipas “El Mundo Deportivo”, presidenti i Barcelonës, Bartomeu, po mendon t’i ofrojë Messit  një kontratë të re me skadencë pas 4 vitesh, por edhe me opsion rinovimi për një vit tjetër.


Kjo është thjesht në nivel lajmi, ndërsa se si mund të jetë e vërteta pritet të shihet në vijim se si do të operohet me kontratën  e Lionel Mesit.

(n.m/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb