Barcelona ka paraqitur zyrtarisht fanellën për sezonin 2019/20, i cili nuk do të shfaqë vija vertikale për herë të parë në historinë e tyre. Përkundrazi, ajo do të ketë kuadrate blu dhe të kuqërremtë ndërsa ata i ngjasojnë blloqeve karakteristike në qytetin e Barcelonës. Klubi paraqiti fanellën në një aktivitet privat me disa ortakë të pranishëm, përpara se të shpërndante imazhet në pjesën tjetër të botës nëpërmjet mediave sociale dhe një deklaratë për shtyp.

“Fanella është diçka e re dhe emocionuese”, tha Gerard Pique në kanalet zyrtare të mediave të klubit. “Kjo mund të jetë ndryshe, por është 100 përqind e Barcelonës dhe është edhe më mirë që dizajni përfaqëson lidhjen që ka klubi me përkrahësit dhe njerëzit që po e shtyjnë qytetin përpara “.

Fanella e re do të gjenden në dyqane të ndryshme nga e marta dhe paraqitja e parë me ekipin do të jetë gjatë ndeshjes së parë të para sezonit në Japoni.

(n.b/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb