BARCELONE- Ndeshja e vitit mes Barcelonës dhe Real Madridit, qe do te luhet te dielen ne mbremje në stadiumin “Camp Nou”, ka ngjallur interesin e jashtezakonshem te tifozeve ne mbare boten.

Ndeshjen mes dy rivalëve të medhenj te kampionatit te Spanjes pritet qe ta ndjekin rreth 500 milion spektatore ne mbare botën, shkuan gazeta britanike “Independent”.

Pas javes së 27-të në La Liga, Barcelona kryeson renditjen me 65 pikë, një më shumë se skuadra e drejtuar nga Carlo Ancelotti, që është e dyta.

(ma.ar/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: