Lajme të mira vijnë nga kampi i katalanasve. Pas fitores bindëse të dielën ndaj Levantes , Jordi Alba dhe Pedri janë kthyer në stërvitje dhe të dy morën pjesë në seancën kolektive.

Përpara ndeshjes të së mërkurës në Ligën e Kampionëve me Benficën, Ronald Koeman do të jetë i kënaqur të mirëpresë dy lojtarët kryesorë të ekipit të parë, megjithëse seanca e së martës do të japë një indikacion më të qartë se sa shumë mund të marrin pjesë në ndeshje.

Gjërat me siguri kanë filluar të duken për holandezin. Fitore mbi Levante ka rritur moralin rreth kampit dhe kthimin e Ansu Fati ka frymëzuar shpresën se ditë më të mira janë përpara për katalanasit.

Pas humbjes së rëndë nga Bayern Munich në ditën e hapjes së fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve, një fitore është e domosdoshme për Blaugrana jashtë në Benfica, dhe skuadra do të shpresojë të përdorë vrullin pozitiv të gjeneruar nga fitorja e së dielës në ligë për të marrë rezultatin e dëshiruar në Estadio da Luz .

Koeman, megjithatë, është ende pa një numër lojtarësh kryesorë për shkak të lëndimeve, të tilla si Ousmane Dembele, Martin Braithëaite, Kun Aguero dhe i riu Alejandro Balde .

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb