Dy ditë para protestës kombëtare të 8 Korrikut, për liderin e opozitës nuk ka pushim. Ai ka shkuar pasdite në Kavajë për t’u takuar me drejtuesit e Partisë Demokratike atje në funksion të organizimit sa më të mirë për pjesëmarrje sa më të madhe në 8 Korrik.

Kreu i opozitës, i cili ka ecur në këmbë deri në  një orej bareve të Kavajës, ku ka ka kryer takimin informal me drejtuesit e degës, shoqërohej nga Semretari i Pargjitshëm Gazment Bardhi dhe kryetari i Bashkisë se Kavajës.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Basha tha se beteja e opozitës për zgjedhje te lira e të ndershme është nuk ka per të njohur kthim pas derisa kjo vetëjë të fitohet. Lideri i opozitës shorehu mirënjohjen për këdo që i është bashkuar kësaj beteje dhe tha se është shumë e rëndësishme që protestës së 8 Korrikut t’i bashkohen sa më shumë shqiptarë nga ata që refuzuan Edi Ramën.

Përpos Kavajës, Basha ka shkuar edhe në Elbasan, ku u prit nga simpantizantë opozitarë. Kujtojmë se më datë 8 korrik opozita e bashkuar mban protestën e 10 kombëtare.

(d.xh/Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: