TIRANE

Përmes një postimi në facebook, kryedemokrati Lulzim Basha shkruan se pa ndëshkimin e Dakos dhe politikanëve që vodhën zgjedhjet në bashkëpunim me krimin e organizuar, nuk do të ketë demokraci dhe as drejtësi!#ShqipëriaSiEuropa.


“Vangjush Dako është i paprekshëm. Vodhi zgjedhjet me krimin e organizuar për pushtetin e Edi Ramës.” citohet në videon që kreu i PD ka publikuar bashkëngjitur statusit të tij, ndërsa sjelle dhe një herë në vëmendje vendimin e DASH që i ndalon Vangjush Dakos e familjes së tij hyrjen në SHBA.“SHBA ndëshkon Vangjush Dakon për korrupsion. Vangjush Dako nuk është hetuar për asnjë rast korrupsioni. Ai mbrohet nga Edi Rama. Pa ndëshkimin e Dakove që vodhën zgjedhjet, nuk do të ketë demokraci dhe as drejtësi.” citohet më tej në videon e kryedemokratit Lulzim Basha.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb