ILD ka urdhëruar nisjen e hetimit disiplinor për kryetaren e Gjykatës së Elbasanit, Enkeleda Kapedani.

Në njoftimin zyrtar, ILD bën me dije se është njohur me disa materiale filmike të shpërndara nëpër media për këtë magjistratë.

Gazetarja Klodiana Lala raporton për “BalkanWeb” se Enkeleda Kapedani bënte video në ‘Tik-Tok’ brenda ambienteve të Gjykatës së Elbasanit.

NJOFTIMI I ILD

Zyra e Inspektorit te Larte te Drejtesise u njoh me materialet filmike te shperndara ne media mbi magjistraten E.K, kryetare e Gjykates Elbasan.Inspektori i Larte i Drejtesise Artur Metani ka urdheruar nisjen e hetimit disiplinor ndaj magjistrates per rastin.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb