TIRANË

Ish-Presideti i Republikës Bujar Nishani, në një intervistë për News24, shprehet se hyrja e Sali Berishës në Parlament, nuk do të ndikojë marrëdhëniet mes Partisë Demokratike dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Nishani hedh akuza mbi Bashën dhe Ramën kur thotë se interesi i tyre është të mbajnë si cështje të ditës, debatin që është krijuar për Sali Berishën.

Ish-zyrtari i lartë i PD, i kërkon Bashës të jetë transparent me çështjen e Sali Berishës dhe për këtë i kërkon të flasë publikisht.

Kritiku i Lulzim Bashës, komenton edhe ekipin e ri të kreut të PD, duke deklaruar se kjo parti nuk ka reflektuar pas 8 viteve në opozitë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb