Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një video, e cila sipas tij tregon se si “kryengritësit” nuk i ndahen për asnjë moment kryeministrit Edi Rama edhe brenda avionit.Shefi i qeverisë, Edi Rama u prit sot paradite me protesta edhe në Londër. Ai po qëndron atje në kuadër të një Samiti për përthithjen e investimeve në Ballkanin Perëndimor.


Në protestën e tyre emigrantët shqiptarë e etiketuan kryeministrin si “mashtrues”, ndërsa nuk kursyen as thirrjet “Rama Ik”.


“As ne avion kryengritesit nuk i ndahen Edvin Kristaq Mafiise! Rama ik! Fitore! Sb”-shkruan Berisha.

(n.m/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: