Publikohen pamjet nga ceremonia e betimit të kryeministrit Edi Rama dhe ministrave të kabinetit të ri qeveritar sot te presidenti Ilir Meta.

Ka qenë zyra për shtyp e Presidencës ajo që ka publikuar pamjet, pasi ceremonia ka qenë me dyert të mbyllura.

Në këto pamje shihet se si Rama, dhe ministrat janë betuar me dorën mbi Kushtetutë ndërsa kanë marrë edhe dekretin nga ana e kreut të shtetit. Ndërkohë që mes Ramës dhe Metës nuk ka pasur shtrëngim duarsh, por vetëm një përshëndetje të lehtë me kokë. Kjo edhe në sajë të respektimit të masave anti-covid.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: