Pasi njoftoi se Beyoncé nuk do të dilte në skenë në ndarjen e çmimeve të këtij viti, ajo më në fund doli, për habinë e të gjithëve. Për kthimin e saj epik në Grammy 2024, Beyoncé veshi një pjesë nga koleksioni i ri i Pharrell Williams për Louis Vuitton, duke përfshirë një kapelë të bardhë kauboj dhe një kostum lëkure me modelin e firmës së shahut të shtëpisë së modës. Ajo e kompletoi look-un e saj me një rrip LV, këmishë të bardhë dhe një kravatë. Bashkëshorti i saj, Jay-Z, dje priti Dr. Dre Global Impact ndërsa vajza e tyre e madhe, Blue Ivy shoqëronte të atin në skenë.

  • foto galeri
  • foto galeri

Kanë kaluar tre vjet që kur Beyoncé për herë të fundit ishte në Grammy. Në vitin 2021, ajo pranoi personalisht çmimin për performancën më të mirë R&B për këngën e saj “Black Parade”, e veshur me një mini fustan lëkure të zezë Schiaparelli Haute Couture me doreza të ngjashme, geta të zeza të tejdukshme dhe taka me platformë Jimmy Choo. Flokët e saj ishin stiluar me kaçurrela të gjata që fshihnin pjesërisht një palë vathë të mëdhenj poshtë.

Në atë kohë, ajo bëri historinë e Grammy-t me fitoren e saj të 28-të, dhe tani, me 32 fitore dhe 88 nominime, Beyonce është artistja më e vlerësuar dhe e nominuar e të gjitha kohërave.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb