Nga 557, 180 teste të kryera për koronavirus, në Itali kanë rezultuar pozitivë 13, 686 persona.

Autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se 51 qytetarë kanë humbur jetën, duke shënuar një ulje në krahasim me ditën e djeshme ku u raportuan 71 viktima.

Ndërkohë norma e pozitivitetit është 2.5%

Sakaq në 24 orë janë shëruar 7610 qytetarë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: