Royal Ascot nuk vetëm është eventi me kuaj më i rëndësishëm në botë, por mbi të gjitha është eventi i shumëpritur nga borgjezia dhe fisnikëria angleze për veshjet me ekstravagante dhe të veçanta që ka..

Ndër të tjera ky manifestim ngjall shumë kuriozitet jo për kuajt që garojnë se sa për kapelet që zonjat përdorin. Ashtu si zakonisht edhe këtë vit Familja Mbretërore angleze nuk mund të mungonte. Mbretëresha Elisabetta, Kate Middleton, Beatrice dhe Eugenie e York janë fotografuar me veshjet e tyre të kaltra dhe me kapelet e pazakonta. Megjithatë kapelet e mbajtura nga pjesëtarët e familjes mbretërore angleze janë asgjë në krahasim me ato që zonjat kishin vendosur në këtë edicion të Royal Ascot.

Tufa të mëdha me lule, kuaj, bletë, flutura. Ka nga të gjitha llojet dhe të gjitha shijet. Trendi i vërtetë i 2019 është ai i realizuar edhe me kapele me flokë. Pak groteske dhe pak pa shije megjithatë në këtë galeri së bashku me to mund të shihni plot të tjera shumë të bukura dhe të veçanta.

(da.xha/BalkanWeb)

 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb