BRITANI E MADHE

Kryeministri i Britanisë së Madhe Boris Johnson nuk do të marrë pjesë në funeralin e Dukës së Edinburgut. Funerali i Dukës do të mbahet të shtunën e ardhshme.

Johnson merret vesh se nuk do të jetë në varrim, për shkak të masave ndaj Covid. Në varrim pritet që të marrin pjesë rreth 30 persona, që janë rrethi më i ngushtë i princit, shkruajnë mediat e huaja.

Princi Filip, njëherësh Duka i Edinburgut, vdiq të premten në moshën 99-vjeçare. Ai ishte martuar me Princeshën Elizabetë në vitin 1947, pesë vjet para se kjo e fundit të bëhej Mbretëreshë.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb