Në Brazil, një peshkatar 43-vjeçar, Deivid Soares, i cili u zhduk pasi doli në det ditën e Krishtlindjeve në São João da Barra, u gjet i gjallë, pas dy ditësh, duke u kapur pas një bombole sinjalizuese në ujërat e qytetit Atafona. Kjo është raportuar nga faqja braziliane G1. Deivid Soares u gjet nga një mik i cili është gjithashtu një peshkatar.

Në një intervistë, burri tha se ishte duke punuar vetëm në Praia de Atafona të dielën në mbrëmje, kur ra nga anija dhe nuk mundi të hipte më në të. “Për mua, 10 minutat e para ishin më të vështirat, sepse doja shumë të shkoja në varkë”, tha Soares.

Duke mos e parë të kthehej, familja dhe miqtë ngritën alarmin. Soares tha se gjeti një bojë 8 kilometra larg vendit ku ishte varka. Për shkak të vështirësisë për të notuar me rroba të lagura, ai zgjodhi të hedhë këmishën dhe pantallonat në det. “Mu deshën rreth katër orë not për të arritur në Porto do Açu, mbi bova – kujton ai – shumë herë kam menduar se do të vdisja nga të ftohtit duke pritur ndihmë”.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: